W sprawie pytań, składania zamówienia i eksploatacji dotyczących naszych suchych skafandrów i ocieplaczy - prosimy przesyłać korespondencję na adres emailowy:
Do przesłanego emaila prosimy załączyć informację o przewidywanej ilości nurkowań i kraju, w którym najczęściej odbędą się nurkowania oraz koniecznie numer telefonu kontaktowego. W odpowiedzi prześlemy stały link gdzie zawsze znajdują się AKTUALNA OFERTA Z CENNIKIEM, LISTA WYPOSAŻENIA STANDARDOWEGO I DOSTĘPNYCH OPCJI, KOLORYSTYKA SKAFANDRÓW itp.
W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt emailem lub telefoniczny. Z przyjemnością udzielimy odpowiedzi, wyjaśnimy i doradzimy. Nikt nie zna lepiej naszych skafandrów od nas samych - zaprojektowaliśmy je, przetestowaliśmy, udoskonalamy, produkujemy i serwisujemy. Służymy rzetelną pomocą przy zamówianiu specyfikacji skafandra, jego obsłudze i eksploatacji. Kontaktu telefonicznego w dni powszednie w godz. 9oo-20oo pod numer telefonu: +48 602 738 768
Zapraszamy też do odwiedzenia i polubienia naszego profilu na facebook: www.facebook.com/seawolfdive
Zastosowane rozwiązania w wersji standardowej:
Podstawową tkanina z jakiej wykonany jest skafander jest pomarańczowy trójlaminat Nomex. Jedynie skarpety wykonane są z trójlaminatu, w którym Nomex został zastąpiony nylonową tkaniną Taslan. Miejsca szczególnie narażone na uszkodzenia mechaniczne, zostały z zewnątrz dodatkowo osłonięte poliamidową tkaniną - CORDURA 500. Z niej są też wykonane kieszenie cargo. Całość po zszyciu jest zaklejona taśmą w temperaturze powyżej 400C i testowana pod ciśnieniem 0,5 Bara. Dostępne rozmiary XS, S, M, L, XL, 2XL, 3XL, 4XL, 5XL i 6XL. Waga skafandra wahca się w zależności od rozmiaru od 1,5kg do 2,2kg.
Niektóre elementy specyfikacji i wyposażenia skafandra:
1. SUWAK TIZIP, kryty patką z odsłoniętymi końcami co ułatwia zamykanie, otwieranie i pełną kontrolę nad suwakiem. Suwak jest lekki, miękki i "bezpieczny" przy składaniu skafandra i podczas jego transportowania. Suwak jest poprowadzony z prawego ramienia na lewo biodro. Takie ułożenie suwaka daje większą swobodę prawej "sprawniejszej" dłoni podczas jego zasuwania i odpinania.
2. MANSZETY NADGARSTKOWE:
2.1 SI-TECH ANTARES OVAL DRY GLOVES SYSTEM - system owalnych pierścieni umożliwiających zainstalowanie silikonowych bądź lateksowych manszet. Jednocześnie w zestawie znajduje się dodatkowy komplet pierścieni do montażu suchych rękawic, które po dopięciu do pierścieni od manszet, tworzą kompletny i uniwersalne rozwiązanie. System umożliwia samodzielną i szybką wymianę w warunkach polowych uszkodzonych manszet i rękawic, bez konieczności czasochłonnych i kosztownych napraw serwisowych. Po założeniu skafandra z manszetami można łatwo dopiąć pierścienie z suchymi rękawicami. Owalny kształt pierścieni jest dopasowany tak by przełożyć przez nie dłoń, a po założeniu w stopniu minimalnym utrudnia operowanie ręką. Jako standard proponujemy rewelacyjne silikonowe manszety, są one dostępne w rozmiarach standardowym i małym, w kolorach pomarańczowy. Lateksowe manszety dostępne są w rozmiarach S, M, L, XL i XXL.
2.2 SI-TECH QUICK GLOVE - w przypadku bardzo dużych dłoni lub skafandrów używanych w ekstremalnych warunkach, w rękawy skafandra wklejamy pierścienie Quick Glove. Pierścienie te umożliwiają samodzielny montaż i wymianę manszety silikonowej lub lateksowej. Całość stanowi wytrzymały w eksploatacji i obsłudze system.
2.3 LATEKSOWE LUB NEOPRENOWE MANSZETY - dla tych co nie potrzebują samodzielnie wymieniać manszet, wklejamy je do rękawów tak jak to czyni większość konkurencyjnych producentów. Ze względu na wiele rodzajów i rozmiarów manszet lateksowych wymaga to wcześniejszych uzgodnień. Manszety neoprenowe należy samodzielnie zamówić korzystając z linku: http://www.seawolf.com.pl/zamawianie/zamawianie-kryzy-neoprenowej.html.
3. KRYZY SZYJNE:
3.1 SI TECH NEC TITE SYSTEM - system szybkiego montażu szyjnych kryz silikonowych lub lateksowych, umożliwia w 2-3 minuty samodzielną ich wymianę. Kryzy silikonowe dostępne są w dwóch rozmiarach: standardowym i małym, w kolorze pomarańczowy. Lateksowe kryzy dostępne są w rozmiarach S, M, L, XL i XXL. System z powodzeniem można stosować wzroście od około 170 cm, przy osobach niższych konieczne jest przeprowadzenie praktycznego testu. W praktyce ze względu na dużą wygodę i łatwość wymiany kryzy system ten wybiera ponad 80% klientów.
3.2 KRYZY LATEKSOWE I NEOPRENOWE - proponujemy też wklejanie kryzy lateksowej lub neoprenowej na stałe. Kryza lateksowa występuje w wielu rozmiarach i kształtach wymagających uzgodnienia. Kryzę neoprenową ze względu na konieczność osobistego przymierzenia poprawności rozmiaru, proponujemy zamówić samodzielnie i dostarczyć ją do nas. W takiej sytuacji kryzę wkleimy bezpłatnie zaś gotowy kombinezon dostarczymy w cenie pomniejszonej o około 140,- złotych. Sposób zamawiania kryzy neoprenowej: http://www.seawolf.com.pl/zamawianie/zamawianie-kryzy-neoprenowej.html
4. DOPASOWANIE SKAFANDRA - skafandry są zaprojektowane jak najbardziej ergonomicznie, ale w przypadku szczupłych sylwetek lub kobiecych kształtów, istnieje możliwość, dopasowania skafandra. Poza skracaniem nogawek i rękawów istnieje możliwość wytaliowania skafandra z rozmiaru podstawowego o 8cm lub 16 cm.
5. KIESZENIE CARGO - uniwersalne kieszenie sprzętowe o ponad przeciętnej pakowności. Każda kieszeń wyposażona jest w 3 wewnętrzne zaczepy sprzętowe, jeden zewnętrzny nad patką kieszeni oraz jeden na dole patki służący za uchwyt otwierający w przypadku używania grubych rękawic. W obu kieszeniach jest też przegroda na wet notes lub folię nrc. Pozbyciu się wody z kieszeni służą specjalne siatkowe naroża odprowadzające jej nadmiar podczas wychodznie z wody. Dodatkowo patka kieszeni jest usztywniona na dole, co ułatwia jej łatwe odpinanie i proste zamykanie pod wodą nawet w grubych suchych rękawicach. Kieszenie mogą być zamontowane w dwóch pozycjach: (S) bocznym - na boku nogi, (F) frontowym- na przodzie uda. Najczęstszym wyborem jest lewa kieszeń w bocznym położeniu, a prawa kieszeń we frontowym i takie też są kieszenie we wszystkich naszych testowych skafandrach. Układ kieszenie na froncie ze względu na łatwość dostępu przy używaniu stageów jest wybierany przez konfigurację SM lub techniczne.
6. SI TECH VALVES – standardowo montujemy modele Skeleton i Gaude jednak do wyboru jest kilka modeli zaworów upustowych i inflacyjnych. Pozycja zaworów upustowych znajduje się na łokciu lewej ręki, co powoduje natychmiastowe działanie zaworu przy uniesieniu samego łokcia. Nie musimy podnosić ramienia lub skręcać tułowia by aktywować zawór oraz nie ma problemu z wypuszczeniem powietrza z lewego przedramienia. Tak położony zawór poza lepszą kontrolą wzrokową podczas nurkowanianie, nie komplikuje zakładania ekwipunku oraz zapewnia bezproblemowy dostęp ręką. Standardowo zawór inflacyjny znajduje się na prawej piersi pod linią suwaka, wężyk inflacyjny można poprowadzić pod prawą szelką bez konieczności krzyżowania węży na froncie skafandra. W przypadku Pań, zawór standardowo umieszczamy pod suwakiem na środek przodu. Takie umiejscowienie zaworów nie koliduje z konfiguracjami sprzętowymi i zapewnia zawsze prosty dostęp lewą i prawą ręką. Wszystkie zawory możemy umieścić w dowolnym miejscu na skafandrze, w odległości siedmiu centymetrów od ich środka od skraju szwu uszczelniającego.
7. SKARPETY:
7.1 SOFT SOCKS - miękkie skarpety umożliwiają stosowania prawie dowolnego rodzaju obuwia wierzchniego. Najlepsze wydają się zwykłe piankowe buty z suwakiem i takie buty ze sztywną zelówka polecamy. Po założeniu ciepłej suchej skarpety wewnętrznej i opcjonalnie mokrej neoprenowej skarpety zewnętrznej oraz piankowych butów, komfort cieplny stóp jest wyraźnie poprawiony, zaś kontrola nad płetwą jest większa niż ma to miejsce w przypadku kaloszy czy rock-butów. W czasie nurkowania w takie buty nie dostaje się też nadmiar powietrza, co istotnie poprawia sposób ułożenia balastu i utrzymywanie trymu w każdej pozycji.
7.2 SOFT SHOE - miękkie neoprenowe buty z gumową podeszwą, wzmocnieniami i ostrogą na pięcie są alternatywą dla miękkich skarpet, nie można ich jednak przewrócić na lewą stronę w celu wysuszenia bądź naprawy oraz wymagają dodatkowego wytrymowania ze względu na powietrze, ktore może się do nich dostać. Dodatkowa opłata wynosi 350,- złotych.
8. HANG ON SYSTEM – trzy mocne pętelki na plecach umożliwiają proste rozwieszenie kombinezonu w czasie jego suszenia w każdych warunkach. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma konieczności używania wieszaków. Zalecamy używanie gumek ekspanderów do zawieszania kombinezonu. W przypadku zawieszania na pojedynczym haku prosimy wieszać zawsze i wyłącznie za trzy pętle jednocześnie.
9. TORBA – torba transportowa umożliwa swobodne przewożenie złożonego skafandra. Ustawiona w pionie jest praktycznie nieprzemakalna poza suwakiem. W bocznych kieszeniach można przewozić zamienne manszety, taśmę samonaprawczą, silikon do suwaka i smar do pierścieni.
9. SZELKI – kombinezon nie jest standardowo wyposażony w szelki. Zalecamy stosowanie pasa krocznego lub w przypadku jacketów domontowanie gumy bungee spełniającej rolę pasa krocznego. Koszt montażu szelek wraz z szelkami wynosi 150,- złotych.
10. ZAKŁADANIE SKAFANDRA – kombinezon bez problemu zakłada się samodzielnie, jednak należy postępować WYŁĄCZNIE według naszych zaleceń. Instruujemy jak należy go zakładać po to by nierozważne sposoby jego zakładanie nie nadwyrężyły suwaka. Każdy inny sposób zakładania utrudnia samodzielne ubranie się i może spowodować uszkodzenie wodoszczelnego suwaka. Zdejmowanie kombinezonu odbywa się w odwrotnej kolejności.
11. INNE OPCJE – prosimy zapoznać się z informacjami na: http://www.seawolf.com.pl/zamawianie/serwis.html
WIĘCEJ INFORMACJI MOŻNA UZYSKAĆ W DZIAŁACH "SKAFANDER" I "EKSPLOATACJA"